XIX Niedziela zwykła 2017

13. sierpnia 2017 roku

1. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim (przynosimy ze sobą świece).

• • Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego (p,m)
    • wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP
    • czwartek – św. Jacka (p)

3. W uroczystość NMP (tzw. święto Matki Bożej Zielnej) porządek mszy św. niedzielny. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Obchodzimy w tym dniu święto Wojska Polskiego i 97 rocznicę Cudu nad Wisłą. We wrzesińskiej Farze o godz. 11.30 suma odpustowa ku czci Wniebowzięcia M. Bożej.

4. Dnia 16 sierpnia br. (środa) o godz. 7.00 na Jasnej Górze będzie sprawowana msza św. w intencji pielgrzymów udających się w pieszej pielgrzymce do Częstochowy jak i w intencji osób, które ich witały w dniu wejścia (z okazji jubileuszu 25-lecia pieszej pielgrzymki).

5. Sierpień – miesiącem modlitwy o trzeźwość polskiego narodu.

6. Przypominamy narzeczonym pragnącym zawrzeć sakramentalny związek małżeński, że do biura parafialnego zgłaszamy się na sześć miesięcy przed wybranym terminem ślubu w celu spisania tzw. protokołu rozmów kanoniczno-duszpasterskich.

7. Terminy czynnego biura parafialnego - bez zmian !!!

8. Ofiary w kopertach z przeznaczeniem na remont wież kościoła składamy do kosza podczas zbierania składki bądź przynosimy je do biura parafialnego.

9. Modlitewnej pamięci polecamy wszystkich wypoczywających na wakacjach. Zachęcamy do modlitwy o tegoroczne urodzaje.

10. Zapowiedzi:
drugie: Siwiak Monika, st. wolnego, zam. parafia Czerniejewo oraz Kosakowski Albert, st. wolnego, zam. Poznań parafia św. Jana Vianneya

11. Czasopisma katolickie: "Przewodnik Katolicki" i "Niedziela".

12. Dziękując za złożone ofiary życzymy wszystkim uczestnikom eucharystycznej liturgii Bożego błogosławieństwa - Szczęść Boże.