pano2

I Niedziela Adwentu – 28.11. 2021 r.

https://www.facebook.com/parafiaczerniejewo/
1. W Kościele nadal jest obowiązek zasłaniania nosa i ust.

2. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

3. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci z lampionami na Msze roratnie ku czci Matki Bożej w poniedziałki, środy, piątki o godz. 18.00

4. W czwartek - 2 grudnia – w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich. – różaniec 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 .
- W piątek adoracja od godz. 17.30 Spowiedź I piątkowa. od godz. 17.00 do 17.45
- W sobotę Msza św. o godz. 8.00 z nabożeństwem do Niep. Ser. Naj. Marii Panny
6. W kościele po Mszach św. i w biurze parafialnym istnieje możliwość nabycia świec wigilijnych (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom) wraz z poświęconymi opłatkami. (duża/kula 15 zł a mała 8 zł)

7. Zapraszam do udziału w akcji "Paczuszka dla Maluszka" celem której jest wsparcie Domów Samotnej Matki (Gniezno) Przy bocznym ołtarzu wystawiona jest choinka wraz z bombkami, na których umieszczona będzie informacja jak pomóc. Kto chciałby uczestniczyć w akcji, może wziąć bombkę do domu. Pomóc można wpłacając ofiary na konto Fundacji, albo przynosząc produkty do kościoła i położyć pod choinką W tym roku potrzebne są przede wszystkim: artykuły chemiczne (proszki do prania, płyny do płukania, do naczyń, do podłóg, artykuły higieniczne, ręczniki papierowe. itp . Zbiórka potrwa do 19 grudnia.

8. Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną (świąteczną) odwiedzę w sobotę 04 grudnia od godz. 8.30

9. W przyszłą II niedzielę Adwentu czyli 5 grudnia br. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W związku z tym dniem przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

10. 06 grudnia wspominamy św. Mikołaja bp z racji tego wydarzenia a także biorąc sytuacje epidemiczną - nasze świętowanie rozpocznie się 1 grudnia tj w środę o godz. 16.30 - spotykamy się wraz z dziećmi na Pl. Kopczyńskiego, wspólnie zapalając światełka na choince. Następnie przejdziemy do hali widowiskowo-sportowej by tam spotkać się ze św. Mikołajem. W imieniu P. Burmistrza i organizatorów serdeczne zapraszamy do udziału - szczególnie dzieci.

11. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą z naszej parafii Krystynę Owczarzak Wieczny odpoczynek…..

12. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie
Plac Księdza Onufrego Kopczyńskiego 7
62-250 Czerniejewo

tel.: (61) 427 30 36
e-mail: czerniejewo.parafia@wp.pl
Numer konta: 31 1020 4115 0000 9102 0064 7719