Remont wieży

Po uzyskaniu stosownych pozwoleń od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu jak i od Starostwa Powiatowego w Gnieźnie na prowadzenie prac remontowych, we wrześniu br. rozpoczęliśmy renowację jednej z tzw. małych wież, kościoła parafialnego. Całość dokumentacji została przygotowana przez architekta pana Zbigniewa Antczaka z Poznania. Projekt przewidywał wymianę blachy cynkowej na miedzianą oraz wymianę zniszczonej części drewnianej, szeroko pojętej - konstrukcja, łaty, deski. Prace zostały pomyślnie zakończone w dniu 15 listopada br. jak było to zaznaczone w harmonogramie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych (często padający deszcz) firma "Wojdach" z Bydgoszczy pod nadzorem pana Stefana Wilusia zrealizowała przedsięwzięcie w 100%. Koszt prac tej wieży został oszacowany na sumę 275.071,23 zł. Projekt przewiduje naprawę drugiej wieży. Pragniemy do tej pracy przystąpić w marcu 2018 roku. Pełni nadziei na zrealizowanie całego planu, przedstawiamy kilka zdjęć z prac na kopule wieży.